KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318066

nr 1231 8066

Carl Kaldén

(1877-1963), Sverige

Oljemålning, Traneberg. Olja på pannå, signerad. 44x58

Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 28 januari 2019
kl 19:50:04

21/1 22:00:13 1      Vinnande bud

Carl Kaldén

Läs mer om Carl Kaldén